برای تهیه لنز از کجا شروع کنیم

اولین گام برای استفاده از لنز

برای استفاده از لنزهای طبی و یا حتی رنگی اولین گام این است که باید به یک چشم پزشک و یا حداقل یک اپتومتریست مراجعه کنید. لنزهای تماسی یک وسیله پزشکی هستند، قبل از استفاده از آنها پزشک باید سلامت چشمان شما را برای استفاده از لنز تایید کند و لنز مناسب چشم شما را معرفی کند.

لنز نرم یا سخت کدام مناسب شماست؟

لنزهای نرم درصد آب بیشتری نسبت به لنزهای سخت دارند، چشم احساس راحتی زیادی داردو زودتر به آنها عادت می کند، از طرف دیگر لنزهای سخت اکسیژن را بهتر انتقال داده دید با کیفیت تری ارائه میدهند، همچنین رسوب کمتری در سطح آنها ایجاد می شود.

لنزهای سخت طول عمر طولانی تری دارند، بعضی از انواع این لنز ها بطور سالانه تعویض می شوند. اما لنزهای نرم معمولا روزانه هفتگی و ماهانه عرضه می شوند. به عنوان مثال شرکت AVEO لنزهایی ارائه می کند با مصرف روزانه یا دو هفتگی یا ماهانه.

بهتر است لنزهای خود را هر چه زودتر تعویض کنید

بخاطر آلودگی هایی که در محیط وجود دارد بهتر است دوره تعویض لنزهایتان را کوتاه کنید، استفاده طولانی مدت ریسک ابتلا به بیماری های چشمی را افزایش می دهد.

برخی به تصور اینکه هنوز مشکلی ندارند مثلا لنز های روزانه را در زمان طولانی تری استفاده می کنند و این موجب تجمع آلودگی ها و ایجاد مشکلات جدی چشمی می شود.

لنزهای رنگی

لنزهای رنگی هم همانند لنزهای طبی باید توسط پزشک تجویز شود، اگر مراقبت های لازم انجام شود مشکلی در استفاده از آنها وجود نخواهد داشت، البته این لنز ها چون در اندازه های مشخصی از سوی شرکت ها تولید می شوند، در بعضی موارد در چشم حرکت می کنند و در جای خود قرار نمی گیرند، البته با مشورت پزشک حتما بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

نظر شما درباره این محصول چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *